Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek
tel. 54 234 18 94, email: ciechmck@wp.pl

Slider 4
Slider 5
Slider 2
sli
Slider 1
slider 9

Kalendarz wydarzeń

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

Fotoreportaże

Archiwum

Nasz Facebook

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie Centrum Kultury
w Ciechocinku
ul. Żelazna 5
ciechmck@wp.pl
tel: 54 234 18 94
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

Warsztat zapoznawczy z praktyki hatha jogi.

2021-06-23 10:09

 Warsztat zapoznawczy z praktyki hatha jogi.

 

Warsztat jogi przeznaczony dla każdego kto chce rozpocząć ścieżkę swojej własnej praktyki.

Zintegrowane i harmonijne podejście do hatha jogi rozbudza i ożywia, wprowadza w stan wewnętrznego komfortu i zadowolenia.

 

Wchodząc na matę spotykasz się z samą sobą. Czyż to nie cudowne? Doświadczając eksplorujesz poznając swój stan, swoje możliwości. Możesz sprawdzać, doznawać, zatrzymywać się, płynąć z ruchem i oddechem, luzować.

 

Joga to lekkość i zwinność a także wytrzymałość i wytrwałość.

Nie jest ważne jakiego jesteś wyzwania i jakie masz przekonania- żadne indywidualne różnice nie formułują, nie definiują kim jesteś. Forma to jedynie konwencja, rama umysłu przyzwyczajonego do kategoryzowania. Praktyka świadomego zestrojenia wymyka się racjonalności.

Joga to nadawanie z innymi nadawanie samych falach, poczucie zgody i zgodności z miejscem i czasem.

 

Podczas czterech spotkań dowiesz się czym jest hatha joga, co wynika z przekazów starożytnych i jak bardzo aktualne jest to w kontekście holistycznej perspektywy rozwoju człowieka.

 

Poznasz asany- ćwiczenia fizyczne, w wersjach podstawowych. Dowiesz się jak wpływają one na korekcję najczęściej występujących wad postawy i jako wspomaganie rehabilitacji po przebytych urazach. Naświetlę jak praktyka wpływa na przebodźcowany układ nerwowy i jak stymuluje gospodarkę hormonalną podnosząc odporność.

 

Od wygodnej i stabilnej pozycji ciała przejdziesz do ruchu połączonego z oddechem- rozwiniesz świadomość ciała w uporządkowanej praktyce, która przygotuje i otworzy na przepływ energii. Zauważysz swoje mocne i słabe strony, odkryjesz kierunek, nad którym powinnaś pracować, rozpoczniesz praktykę ukierunkowaną na podnoszenie jakości życia i zdrowia.

 

Odczujesz każdą fazę oddechu w podstawowych praktykach pranajamy. Nauczysz się reagować na wzrost napięcia ciele, stres i patogenne stany przeciążenia przez sztukę świadomego oddechu i relaksu, afirmację życia w stanie ukojenia i odpuszczania, w koherencji serca, błogostanie jogi wyciszenia.

 

Zapraszam!

Termin: 12-15.07.2021, godz.18.00-20.00.

Cena do końca czerwca 180 zł, później 200 zł.

Zapisy i wszelkie informacje u prowadzącej- Julianny Studio Jogi Mandala 

Tel.512-160-945

julianna.kublicka@gmail.com

 

O prowadzącej: 

Jestem instruktorką hatha jogi, jogi dla dzieci, aerial jogi, jogi yin, ashtangii, vinyasy. Prowadzę zajęcia na macie, w hamakach i w wodzie ( na deskach SUP). Praktyka asan to jedna z dróg, która pozwala zestrajać się z ciałem i przestrzenią dookoła, własnym oddechem i jaźnią. Praktykując przypomniany sobie, że przychodzimy skądś dalej niż ciała naszych rodziców i często wykraczamy poza nasze własne ciała. 

wróć