Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek
tel. 54 234 18 94, email: ciechmck@wp.pl

Slider 4
Slider 5
Slider 2
sli
Slider 1
slider 9

Kalendarz wydarzeń

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

Fotoreportaże

Archiwum

Nasz Facebook

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie Centrum Kultury
w Ciechocinku
ul. Żelazna 5
ciechmck@wp.pl
tel: 54 234 18 94
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

Pracownie

Pracownia Rysunku i Malarstwa im. Adama Małysza

Pracownię prowadzi prof. Paweł Lewandowski - Palle

- Zespół wokalny HIPPO

 - Studio Solistek

 Zajęcia prowadzi  mgr Sławomir Małecki

 

Sławomir Małecki urodzony w 1960 r. Muzyk, kompozytor i pedagog. Założyciel i lider zespołu Zdrowa Woda. Ukończył dzienne studia magisterskie na Instytucie Wychowania Muzycznego w Bydgoszczy (1984 r.). Od 32 lat pracuje jako nauczyciel muzyki i wychowawca w ciechocińskim gimnazjum (dawniej Szkoła Podstawowa nr 3). Rozwija również talenty dziecięce i młodzieżowe przy Miejskim Centrum Kultury. Jest założycielem i prowadzącym zespoły: „Hippo”, „Hitto” i „Przyjaciółki”. Zespoły te czynnie koncertują i osiągają sukcesy festiwalowe w regionie i kraju. Legitymują się również wydaniem 9 płyt. Od wielu lat w/w współpracuje z organizatorami festiwali dzieci i młodzieży niepełnosprawnej m. in. „Pro Omnibus”, Ośrodek Niezależnego życia „Sajgon”. Z zespołem Zdrowa Woda, Jerzym Owsiakiem i Walterem Chełstowskim zainicjował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której pierwszy koncert odbył się w Ciechocinku w „Sali Malinowej” tutejszego L.O. Nagrał 7 płyt autorskich i wystąpił na większości festiwali w kraju. Członek: Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związku Stowarzyszeń Artystów Wykonawców STOART, Akademii Fonograficznej „Fryderyk”.

Otrzymał nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Wojewody za osiągnięcia artystyczne

Nominacja do Nagrody Fonograficznej ‘Fryderyk’

Medal Staszica za zasługi dla miasta Ciechocinka

Wyróżnienie Starosty Powiatowego za osiągnięcia artystyczne

Nagroda Starosty Powiatowego „Złota Muza” za twórczość artystyczną.

Wyróżnienie Wolontariusz Roku 2007

Medal im. Prof. Lorentowicza na wybitne zasługi dla Uzdrowiska Ciechocinek

Wyróżnienie Burmistrza Miasta Ciechocinek za wspieranie i promocję kultury osób z niepełnosprawnościami

Nagroda Starosty Powiatowego za całokształt twórczości artystycznej

 

- Nauka gry na gitarze

Zajęcia prowadzi mgr Krzysztof Toczko (pARTyzant)

 

 pARTyzant początek swojej działalności estradowej zawdzięcza legendarnej  grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej. Gitarzysta gościł na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.

Przez piętnaście lat zasilał szeregi zespołu Zdrowa Woda.
pARTyzant od początku swojej działalności posługuje się nietypową techniką gitarową tappingu oburęcznego (wydobycie dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami). Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie.
Szerszy rozgłos muzyk zawdzięcza witrynie internetowej YouTube ( www.youtube.com/partyzgit ) gdzie od 2007 roku zamieszcza swoje klipy. Codziennie kilka tysięcy ludzi śledzi tam jego poczynia. Filmy obejrzano już ponad 5 miliony razy co plasuje jego kanał w ścisłej czołówce.
Jeden z klipów artysty był wykorzystany przez CNN w programie Dona Lemona CNN NEWSROOM .
Od 2008 roku pARTyzant zyskał większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger, która  stworzyła dla niego specjalny sygnowany model gitary dwugryfowej Mensinger Monster .
Jego interpretacja utworu „ONE“ grupy Metallica na tejże gitarze została doceniona przez sam zespół i umieszczona na ich stronie .
 pARTyzant koncertuje również poza granicami kraju i ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak: Joe Satriani, Al Di Meola, Steve Lukather czy Tommy Emmanuel.
Wyrażają oni pochlebne opinie na temat artysty co można zobaczyć we wspomnianej już witrynie YouTube/partyzgit.
W szerokim repertuarze artysty znajdziemy kompozycje własne, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, bluesowej,  rockowej czy jazzowej. Na perkusji, nie ze względu na pokrewieństwo lecz umiejętności, towarzyszy gitarzyście syn Mikołaj Toczko .

 

Zajęcia taneczne hip – hop i disco-dance

 

zajęcia prowadzi: mgr Kamila Marczak

Kamila Marczak absolwentka Wychowania Fizycznego o specjalności gimnastyka korekcyjna i edukacja zdrowotna. Już od 12 roku życia rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w jednym z toruńskich klubów tanecznych " FIX", gdzie miała możliwość doskonalić swoje umiejętności i poznać techniki taneczne takie jak: hip hop, disco dance, podstawy tańca jazzowego. Od 5 lat pracuje z dziećmi jako instruktor tańca, przekazuje zdobytą wiedzę, umiejętności, przybliża świat tańca.By poszerzać swoje kompetencje nieustannie sie szkoli,  biorąc udział w rozmaitych kursach tanecznych. Ukończyła szkolenie Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness- nowoczesne formy gimnastyki , Zumby ( połączenie aerobicu i tańca), Zumbatomic ( Zumby dla dzieci) oraz PHI Stretching Plus. Wielką radość czerpie również z zajęć ze starszymi osobami. Taniec jest dla niej czymś więcej niż tylko ruchem, to przede wszystkim odzwierciedlenie  uczuć, zapomnienie o problemach dnia codziennego, pasją której oddaje się bez reszty. Na zajęciach jest osobą otwartą mająca świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą, a zarazem bardzo wymagająca co pozwala w szybkim tempie osiągnąć świetne efekty.
 
Osiągnięcia:
 
HIP- HOP
 
2007  Częstochowa - II miejsce- Mistrzostwa Polski, kategoria Mini- formacja pow.15 lat
                                                                       
2006  Wrocław - I miejsce- Mistrzostwa Polski, kategoria Mini- formacja pow.15 lat
 
                              III miejsce- Mistrzostwa Polski, kategoria Formacje pow. 15 lat
 
2006 Bremen - III miejsce- Mistrzostwa Świata, kategoria Mini-formacje pow. 15 lat
 
                            IV miejsce- Mistrzostwa Świata, kategoria Formacje pow. 15 lat
 
DISCO DANCE
 
2005 Szczecin - I miejsce- Mistrzostwa Polski, kategoria Mini- formacje, 12-15 lat
 
2003 Warszawa - V miejsce- Mistrzostwa Świata, kategoria Mini- formacja 12-15 lat
 
2002 - II i III miejsca- Ogólnopolskie turnieje Tańca, kategoria solo 12-15 lat
 

 

Warsztaty fotograficzne

 

zajęcia prowadzi: Wojciech Balczewski

 

Zainteresowanie fotografią od 13-go roku życia. Pierwsza publiczna prezentacja prac w 1969r w witrynie byłego klubu „Iskra” w Toruniu. Od tego czasu zaczyna się moja fotografia zawodowa w czynnej służbie wojskowej w charakterze fotografa i fotolaboranta. Współuczestniczyłem w tworzeniu Włocławskiego i Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczę w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych na terenie kraju. Przez wiele lat zajmowałem się fotografią zawodowo, dziś tylko dla przyjemności. Posiadam uprawnieni instruktora fotografii i filmu, mistrzowskie w zawodzie, jestem członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP z tytułem artysty fotografika. Dodatkowym zajęciem było nauczanie zawodu, fotograf w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie. Moje zainteresowania to przede wszystkim fotografia czarno-biała z jej różnymi przetworzeniami, techniki chromianowe i z konieczności cyfrowa z jej obróbką graficzną.

 

Warsztaty poetycko-teatralne

wróć