Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek
tel. 54 234 18 94, email: ciechmck@wp.pl

Slider 4
Slider 5
Slider 2
sli
Slider 1
slider 9
lwt

Kalendarz wydarzeń

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

Fotoreportaże

Archiwum

Nasz Facebook

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie Centrum Kultury
w Ciechocinku
ul. Żelazna 5
ciechmck@wp.pl
tel: 54 234 18 94
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

Pracownie

- Pracownia Rysunku i Malarstwa im. Adama Małysza

Pracownię prowadzi prof. dr hab. Paweł Lewandowski - Palle

Pochodzi z Ciechocinka, mieszka w Łazieńcu. Urodził się w 1954 roku, w 1974 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) we Wrocławiu, początkowo na Wydziale Ceramiki i Szkła, a od 1975 r. na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem z zakresu malarstwa sztalugowego i projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce uzyskał w czerwcu 1979 roku w pracowniach profesorów: Zbigniewa Karpińskiego i Mieczysława Zdanowicza.
 
Od 1978 r. jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a od 2003 r. Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów.
Od 2002 roku posiada tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych, a od 2004 roku profesora zwyczajnego.
 
 

Pracownia Sztuk Pieknych Atelier

Pracownię prowadzi Marzena Cecylia Karcz

Ukończyła Wydział Wychowania Plastycznego w 1986r obroniła dyplom mgr sztuki p.t. "Synkretyzm sztuk na podstawie grafiki muzycznej i muzyki graficznej " u prof. Jerzego Ludwińskiego i dr. Alicji Kępińskiej  w 1986 r. ukończyła Wydział Malarstwa Grafiki i Rzeźby dyplom mgr szt. p.t. "Gra" w Pracowni Gobelinu prof. Magdaleny Abakanowicz. W 1986r 

Student - gość w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenchadze w Graphic School/ pracownia grafik metalowych. Pobyt zakończony wystawą indywidualną w Galerii of Art. w Royal Academy w Kopenhadze. W 1996 r Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki a 1999 r  odznaczona Złotą Odznaką ZPAP w dziedzinie sztuki i pracy społecznej na rzecz środowiska artystów plastyków , przyznana na Zjeździe ZPAP w Dworze Artusa w Toruniu. 0d 1989r we władzach Zarządu Okręgu Poznańskiego ZPAP. Od 2007do 2010 r sędzia w Głównym Sądzie Koleżeńskim ZPAP w Warszawie. 2015-2016r Prezes Okręgu ZPAP w Poznaniu.

Organizatorka wielu plenerów malarskich dla członków ZPAP warsztatów plast.dla dorosłych "AMAKREAT ", od 11 lat nauczyciel  "Strefy Rysunku " - skuteczne przygotowanie na uczelnie plastyczne i politechniki. Prowadziła warsztaty plastyczne w " Mamotece  "/Publiczna Biblioteka Miejska w Ciechocinku  i Sekcji plastycznej UDA .

Na swoim koncie ma prace w dziedzinie scenografii teatralnych m.in. Teatr Nowy w Poznaniu , Teatr "Lalka" w Warszawie, performance muzyczno - plastyczne, gobelinu, rysunku, malarstwa, technik różnych. Brała udział w ok. 40 wystawach grupowych, plenerach artystycznych. Ma na swoim koncie około 30 wystaw indywidualnych. W obecnym roku obchodzi 35 lecie pracy artystycznej.

- Warsztaty plastyczne

Zajęcia prowadzi: mgr Agnieszka Kraszewska

Jestem absolwentką ASP i AHE w Łodzi. Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w pracy plastyka i animatora kultury zdobyłam pracując w placówkach kultury w Kozienicach i Aleksandrowie Kujawskim.

Podczas warsztatów plastycznych, wprowadzam młodych ludzi w kolorową krainę fantazji, ale też w świat kanonów i zasad, które obowiązują w sztuce od wieków. Moi podopieczni malują, rysują oraz bawią się projektując i wykonując różne ozdoby i formy przestrzenne.

Zajmuję się również projektowaniem grafiki użytkowej.

Moje pasje to m.in. astronomia i ochrona przyrody.

 

- Pracownia kreatywna (wiek: od 7 lat)

Chcesz nauczyć się robić biżuterię, łapacze snów, zrobić mydełko lub świecę albo wymyślić coś swojego? Zapraszamy na warsztaty plastyczno-manualne, na których uczestnicy decydują, w jakim kierunku się rozwijamy. Będziemy wyplatać, rzeźbić, malować w różnych technikach i rozwijać kreatywne myślenie.

 

Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska

 

- Zajęcia wokalne

 Zajęcia prowadzi  mgr Sławomir Małecki

 

Sławomir Małecki urodzony w 1960 r. Muzyk, kompozytor i pedagog. Założyciel, lider i gitarzysta zespołu Zdrowa Woda. Ukończył dzienne studia magisterskie na Instytucie Wychowania Muzycznego w Bydgoszczy (1984 r.). Dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu „Blues bez barier”. Organizator i opiekun artystyczny koncertów z cyklu „Cztery pory roku”. Rozwija również talenty dziecięce i młodzieżowe przy Miejskim Centrum Kultury. Jest założycielem i prowadzącym zespoły: „Hippo”, „Hitto” , „Przyjaciółki” oraz liczną grupę solistów. Podopieczni czynnie koncertują i osiągają sukcesy festiwalowe w regionie, kraju i zagranicą. Legitymują się również wydaniem 9 płyt. Od wielu lat w/w współpracuje z organizatorami festiwali o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej w charakterze jurora i warsztatowca. Z zespołem Zdrowa Woda, Jerzym Owsiakiem i Walterem Chełstowskim zainicjował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której pierwszy koncert odbył się w Ciechocinku w „Sali Malinowej” tutejszego L.O. Nagrał 11 płyt autorskich i wystąpił na większości festiwali w kraju i zagranicą. Członek: Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związku Stowarzyszeń Artystów Wykonawców STOART, Akademii Fonograficznej „Fryderyk”.

Otrzymał nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Wojewody za osiągnięcia artystyczne

Nominacja do Nagrody Fonograficznej ‘Fryderyk’

Medal Staszica za zasługi dla miasta Ciechocinka

Wyróżnienie Starosty Powiatowego za osiągnięcia artystyczne

Nagroda Starosty Powiatowego „Złota Muza” za twórczość artystyczną.

Wyróżnienie Wolontariusz Roku 2007

Medal im. Prof. Lorentowicza na wybitne zasługi dla Uzdrowiska Ciechocinek

Wyróżnienie Burmistrza Miasta Ciechocinek za wspieranie i promocję kultury osób z niepełnosprawnościami

Nagroda Starosty Powiatowego za całokształt twórczości artystycznej

Gwiazda w Ciechocińskiej Alei Sław

Medal na 25 WOŚP

Nagroda Marszałka za twórczość artystyczną

Odznaka Ministra Kultury zasłużony dla kultury

Medal WOŚP na 30 lecie

 

- Nauka gry na gitarze

 

Zajęcia prowadzi mgr Krzysztof Toczko (pARTyzant)

 pARTyzant początek swojej działalności estradowej zawdzięcza legendarnej  grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej. Gitarzysta gościł na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.

Przez piętnaście lat zasilał szeregi zespołu Zdrowa Woda.
pARTyzant od początku swojej działalności posługuje się nietypową techniką gitarową tappingu oburęcznego (wydobycie dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami). Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie.
Szerszy rozgłos muzyk zawdzięcza witrynie internetowej YouTube ( www.youtube.com/partyzgit ) gdzie od 2007 roku zamieszcza swoje klipy. Codziennie kilka tysięcy ludzi śledzi tam jego poczynia. Filmy obejrzano już ponad 5 miliony razy co plasuje jego kanał w ścisłej czołówce.
Jeden z klipów artysty był wykorzystany przez CNN w programie Dona Lemona CNN NEWSROOM .
Od 2008 roku pARTyzant zyskał większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger, która  stworzyła dla niego specjalny sygnowany model gitary dwugryfowej Mensinger Monster .
Jego interpretacja utworu „ONE“ grupy Metallica na tejże gitarze została doceniona przez sam zespół i umieszczona na ich stronie .
 pARTyzant koncertuje również poza granicami kraju i ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak: Joe Satriani, Al Di Meola, Steve Lukather czy Tommy Emmanuel.
Wyrażają oni pochlebne opinie na temat artysty co można zobaczyć we wspomnianej już witrynie YouTube/partyzgit.
W szerokim repertuarze artysty znajdziemy kompozycje własne, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, bluesowej,  rockowej czy jazzowej. Na perkusji, nie ze względu na pokrewieństwo lecz umiejętności, towarzyszy gitarzyście syn Mikołaj Toczko.

 

- Zajęcia Perkusyjne (wiek od 7 - 100 lat :)

 

Serdecznie zapraszamy do zabawy z instrumentami perkusyjnymi

Spotkania podczas których będziecie mogli:

- poznać instrumenty perkusyjne z całego świata,

- grać na nich,

- tworzyć instrumenty perkusyjne

- stworzyć zespół perkusyjny

- koncertować

Zajęcia prowadzone w bardzo miłej i wesołej atmosferze !!!

 

Prowadzenie: Piotr "Vysol" Wysocki

Piotr Vysol Wysocki,  urodzony w Toruniu.
Ukończył Otto Benecke Stiftung w Berlinie. Od 1987 roku perkusista zespołu KOBRANOCKA, z którym nagrał między innymi przebój KOCHAM CIĘ JAK IRLANDIĘ. W latach 1987-1989 grał również w T.LOVE ALTERNATIVE nagrywając hity WYCHOWANIE, LICEUM i wiele innych.
Ma na swoim koncie ponad dwa tysiące koncertów w Polsce, Niemczech, Austrii, Rosji, Anglii, Szkocji, Irlandii i Stanach Zjednoczonych oraz 20 płyt w tym platynową.. W roku 2021 odszedł od Kobranocki i poświęcił się edukacji dzieci i młodzieży w swojej dziedzinie. Jego gra z płyty KU NIEBOSKŁONOM została uznana przez miesięcznik PERKUSISTA za jedną z najlepszych w historii Polskiej muzyki rozrywkowej.

 

 

 

 

- Zajęcia Muzyczno - Ruchowe – Rytmika (wiek 3-6 lat)

Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy, która umożliwi im:

- rozwój muzyczny,

- rozwój ruchowy,

- wrażliwość na dźwięki oraz poczucie rytmu

- a także udoskonali aparat mowy

Zajęcia prowadzone w przyjaznej i wesołej atmosferze !!!

 

Prowadzenie: Monika Kosacka-Mińkowska

 

 

 

 

- Warsztaty fotograficzne

 

zajęcia prowadzi: Wojciech Balczewski

 

Zainteresowanie fotografią od 13-go roku życia. Pierwsza publiczna prezentacja prac w 1969r w witrynie byłego klubu „Iskra” w Toruniu. Od tego czasu zaczyna się moja fotografia zawodowa w czynnej służbie wojskowej w charakterze fotografa i fotolaboranta. Współuczestniczyłem w tworzeniu Włocławskiego i Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczę w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych na terenie kraju. Przez wiele lat zajmowałem się fotografią zawodowo, dziś tylko dla przyjemności. Posiadam uprawnieni instruktora fotografii i filmu, mistrzowskie w zawodzie, jestem członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP z tytułem artysty fotografika. Dodatkowym zajęciem było nauczanie zawodu, fotograf w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie. Moje zainteresowania to przede wszystkim fotografia czarno-biała z jej różnymi przetworzeniami, techniki chromianowe i z konieczności cyfrowa z jej obróbką graficzną.

 

- Grupa teatralna (wiek: od 7 lat dwie grupy młodsza i starsza)

Podczas zajęć teatralnych skupimy się na odkrywaniu siebie oraz swoich możliwości w świecie teatru. Popracujemy nad emocjami i ich wyrażaniem. Dzieci poznają kilka technik aktorskich, zbudują swój własny teatralno świat. Będą brały udział w całym procesie powstawania sztuki od opracowania fabuły przez napisanie scenariusza po grę aktorską. Będą improwizować słownie, ruchowo i muzycznie. Popracują też nad scenografią i będą miały możliwość pracy w warsztacie lalkarskim. Na każdych zajęciach będziemy rozwijać warsztat aktorki i raz na pól roku wystawiać sztukę.

 

Prowadzenie: Magdalena Gałuszka

- aktorka, reżyserka, lalkarka, scenografka i animatorka kultury. W 1992 r. ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie a w 1999 Akademię Teatralną im. Adama Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Następnie odbyła praktykę zawodową w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, żeby rozpocząć pracę aktorki w Teatrze Lubuskim im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Od 2009 roku prowadziła założony przez siebie Teatr Frajda (www.teatrfrajda.pl), w którym zajmowała się pisaniem scenariuszy, tworzeniem scenografii, lalek i kostiumów, reżyserią, grą aktorską i zarządzaniem zespołem aktorskim. Współpracowała z Teatrem Afisz w Toruniu grając w spektaklach: „Romans w bibliotece”, „Blondi, czyli podwieczorek u nieco starszych panów”. Jest współautorką spektaklu kabaretowego: „Demakijaż, czyli bójcie się nas Panowie”. Współpracuje aktywnie z wieloma domami kultury i bibliotekami w Polce. Brała udział w licznych programach kabaretowych i współpracowała z radiem. Obecnie pracuje w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w (wojskowym Domu Kultury) w Toruniu. Dodatkowo zajmuje się rekonstrukcją zabytków, tworzeniem kostiumów historycznych, prowadzeniem różnego typu warsztaty m.in.piernikarskich i rycerskich. Jest autorką licznych lalek, kostiumów reklamowych i scenografii, oraz scenariuszy imprez tematycznych. W swojej pracy stawia na rozwijanie twórczych pasji

 

 

 

wróć