Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek
tel. 54 234 18 94, email: ciechmck@wp.pl

Slider 4
Slider 5
Slider 2
sli
Slider 1
slider 9
lwt

Kalendarz wydarzeń

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

Fotoreportaże

Archiwum

Nasz Facebook

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie Centrum Kultury
w Ciechocinku
ul. Żelazna 5
ciechmck@wp.pl
tel: 54 234 18 94
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

Koncert zespołu Ex Usu - „Podążaj za dźwiękiem

2021-10-13 16:52

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Ex Usu - „Podążaj za dźwiękiem". Koncert odbędzie się 17.10 (niedziela) o godz. 19.00 w Teatrze Letnim. Koncert zorganizowany z okazji 20-lecia zespołu. Wstęp wolny.

 

Nazwa zespołu - Ex Usu – pochodzi z języka łacińskiego i oznacza - na mocy zwyczaju; zwyczajnie. Odnosi się ona tak do naszych inspiracji, jak i do formy, której prostota najbardziej nam odpowiada. Staramy się jednak nie zamykać i nie szufladkować tego, co robimy w kategoriach muzyki, szeroko określanej jako folk, ale zaliczać nasz repertuar do szeroko rozumianej muzyki alternatywnej, którą na własne potrzeby określamy mianem – etno-trans.

 

W dorobku Ex Usu można usłyszeć elementy muzyki dawnej. Obok agresywnych motywów rytmicznych, wspieranych gitarą, czy lirą korbową, występują łagodne brzmienia oparte na melodii granej przez cytrę, flety i urozmaicane łagodnymi wokalizami. Na swoim koncie mamy kilka sukcesów: wygrana w kujawsko – pomorskim przeglądzie piosenki, I nagroda w przeglądzie muzyki akustycznej, wyróżnienia, dobre recenzje w lokalnej prasie i rozgłośniach radiowych. Utwór Ex Usu –Nojs - został wydany na dostępnej w kraju i za granicą kompilacji płytowej The Best Of Polish Smooth Etno Jazz Folk. W 2002 r. zarejestrowaliśmy też płytę demo pod tytułem Zwyczajnie, którą wydaliśmy w skromnym nakładzie, korzystając ze środków własnych. Obecnie zespół łagodnie skręcił stylistycznie. Coraz mniej słychać w naszej muzyce pogańskich i historycznych brzmień, które wypierane są (choć nie całkiem) przez transowe klimaty. Zapowiedź zmiany słychać na nagranym przez nas (2011 r.) nowym materiale, zawierającym 9 utworów (ok. 45 minut muzyki), który wydaliśmy ponownie własnym sumptem w sierpniu 2012 roku.

 

wróć