Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek
tel. 54 234 18 94, email: ciechmck@wp.pl

Slider 4
Slider 5
Slider 2
sli
Slider 1
slider 9
lwt

Kalendarz wydarzeń

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

Fotoreportaże

Archiwum

Nasz Facebook

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie Centrum Kultury
w Ciechocinku
ul. Żelazna 5
ciechmck@wp.pl
tel: 54 234 18 94
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

49. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej 24-26.06.22

2022-06-21 12:21

Miejskie Centrum Kultury zaprasza w dniach 24-26.06.2022 do Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym na 49. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej oraz towarzyszący mu Jarmark Sztuki Ludowej. Wstęp wolny.

 

Program wydarzenia:

 

24 czerwca piątek

od godziny 14.00 rusza impreza współtowarzysząca Ciechociński Jarmark Ludowy podczas, którego goście i kuracjusze będą mogli skosztować lokalnych specjałów oraz kupić ludowe pamiątki i wyroby rękodzielnicze.

Stoiska będą zlokalizowane obok Muszli Koncertowej.

 

godz.21.00 Noc Kupały - widowisko muzyczno-teatralne

w reżyserii Adama Łoniewskiego, o naszym rdzennym obrzędzie sobótkowym opowiadają połączone sztuki artystyczne-muzyka, taniec, śpiew i teatr.

 

25 czerwca sobota

od godz. 10.00 Ciechociński Jarmark Ludowy

 

od 10.15 do ok. godz.15.00 występy zespołów ludowych

 

godz.15.30 KONCERT ZESPOŁU FOLK KWARTET

kapela gra muzykę rozrywkową z przełomu lat 20/30 ( m.in. E.Bodo, Kabaret Starszych Panów oraz innych gwiazd polskiej estrady) oraz muzykę ludową z różnych stron świata.

 

26 czerwca niedziela

od godz. 10.00 Ciechociński Jarmark Ludowy

 

od godz. 11.00 do ok. godz.14.40 występy zespołów ludowych

 

godz. 15.30 KONCERT KAPELI BRODÓW

Muzyka łączyła w sobie popisy muzykantów, refleksje nad ludowym brzmieniem i zabawę ze współczesnością. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli, akordeonu, skrzypiec, klarnetu, saksofonu, basów kaliskich oraz – przy pełnym składzie – kontrabasu i perkusji.

 

ok godz. 16.30 wręczenie nagród i ogłoszenie wyników

 

Harmonogram występów poszczególnych zespołów folklorystycznych :

 

25 czerwca - sobota

godz. 10.00 – 14.55 prezentacje zespołów folklorystycznych

i kapel ludowych

1

10.15

Zespół Pieśni i Tańca Swojacy grupa młodzieżowa

Baruchowo

15 minut

2

10.30

Zespół Pieśni i Tańca Swojacy grupa maluchy i grupa dziecięca

Baruchowo

25 minut

3

10.55

Teatrzyk dziecięcy Kruszynka

Kruszyn

10 minut

4

11.05

Antoni Benedykt Łukaszewicz - gawędziarz

Kowal

10 minut

5

11.15

Stowarzyszenie Kulturalne Pokolenia

Lubicz Dolny

15 minut

6

11.30

Zespół Ludowy Gniewkowianie

Gniewkowo

15 minut

7

11.45

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”

Radziejów

20 minut

8

12.05

Zespół Kujowioki od Dobrego

Dobre

30 minut

9

12.35

Zespół śpiewaczy Złotniczanki

Złotniki Kujawskie

15 minut

10

12.55

Zespół Nasze Kujawy

Rojewo

15 minut

11

13.10

Zespół Folklorystyczny Senior Kujawy

Włocławek

20 minut

12

13.30

Solistka Halina Jarębska Zespół Folklorystyczny Senior Kujawy

Włocławek

5 minut

13

13.35

Zespół Folklorystyczny Senior Kujawy Kapela

Włocławek

10 minut

14

13.45

Zespół Ludowy Lubonianki

Kłodawa

10 minut

15

14.00

Katarzyna Matuszewska solistka Lubonianki

Kłodawa

5 minut

16

14.05

Zespół Folklorystyczny Solecczanie

Solec Kujawski

15 minut

17

14.20

Zespół Folklorystyczny Tłuchowianie

Tłuchowo

20 min

18

14.40

Zespół To i Owo

Wołuszewo

20 minut

 

 

 

 

 

 

OK. GODZ. 15.30 KONCERT ZESPOŁU FOLK KWARTET

 

 

 

26 czerwca - niedziela

11.00 – 14.50 prezentacje zespołów folklorystycznych

i kapel ludowych

 

19

11.00

Kapela spod Kowala

Kowal

15 minut

20

11.15

Jadwiga Maciejewska

Kowal

5 minut

21

11.20

Zespół Harmonia

Górsk

15 minut

22

11.35

Zespół Pieśni Ludowej Pakościanie

Pakość

20 minut

23

11.55

Kujawskie Nutki

Lubraniec

15 minut

24

12.10

Chór Klubu Seniora Piast

Włocławek

15 minut

25

12.35

Zespół Pieśni i Tańca Wrzos

Włocławek

15 minut

26

12.50

Solista Ireneusz Górkiewicz Zespół PiT Wrzos

Włocławek

10 minut

27

13.00

Zespół Lawenda

Włocławek

15 minut

28

13.15

Solistka Danuta Kaczmarek

Włocławek

10 minut

29

13.25

Zespół Folklorystyczny Wichowiaki

Wichowo

25 minut

30

13.50

Zespół Folklorystyczny Dzieci Kujaw

Brześć Kujawski

15 minut

31

14.05

Jadwiga Skowrońska - gawędziarka

Włocławek

15 minut

32

14.20

Piotrkowianie

Piotrków Kujawski

15 minut

33

14.35

Łochowianie

Białe Błota

15 minut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OK. GODZ. 15.30 KONCERT ZESPOŁU KAPELA BRODÓW

 

 

ok. 16.30 – wręczenie nagród

 

wróć